Biz Kimiz ?

Orçay, 1986 yılında Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Rize ilinin Güneysu ilçesinde günde 30 ton çay işleme kapasitesi ile kurulmuştur. Orçay 2011 yılında ek fabrika bina inşaatını bitirilmesi ile kapasite artırımına gitmiş ve 2011 ile 2014 yılları arasında yeni ekipman ve makine yatırımları yapmıştır. 2012 yılında ise paketleme bina yatırımı bitirilerek devreye almıştır. Orçay üretim tesislerine 2014 tarihinde yeşil-beyaz çay tesisi yatırımı ile klasik çay ve türevleri üretiminden, daha geniş bir ürün gamına yönelerek bitkisel bazlı çay üretimini de ürün gamına dahil etmiştir. Orçay, 2021 yılında halka arzı ile çay sektöründe Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören ve 3. nesil tarafından yönetilen ilk ve tek şirketidir.

Çay üretiminde uzun yıllara dayanan deneyime ve çay tadımı konusunda kanıtlanmış uzmanlara sahip geniş ve güvenilir çay tarım bölgelerine sahibiz. Yaklaşık 2.000 çay tarımı çiftçisi ile çalışıyoruz ve 11.000 m2 kapalı alanda günde 180 ton yaş çay işleme, yılda 3.000 ton kuru çay üretimi ile yıllık 10.000 ton paketli çay üretiyoruz.

Çayımız Kaçkar Dağları'na yaslanan Doğu Karadeniz bölgesinde hasat edilmektedir. İlkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde hasat ederek tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle el değmeden üretiyoruz.

36 yılı aşkın süredir çay üretiyoruz. Doğu Karadeniz'in en özel bölgelerinden eşsiz ve lezzetli çayları özenle hasat ediyoruz. Ayrıca kaliteli ve özel yetiştirilmiş çay bitkilerini tercih ederek sürdürülebilir kaliteyi teşvik ediyoruz.